ETKİNLİKLER

 • Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak KOBİ Değer Kredisi'ni tanıttı

  Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak KOBİ Değer Kredisi'ni tanıttı
  10.01.2019

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, KOBİ'ler için hazırlanan yeni kredi paketini açıkladı. Düzenlenen tanıtım toplantısının ardından, KOBİ Değer Kredisi'ne katılan 13 bankanın genel müdürleri protokol anlaşmasını imzaladı. 

  Toplantının açılışında Yönetim Kurulu Başkanı Aydın'ın yapmış olduğu konuşmanın metnine ulaşmak için lütfen linke tıklayınız.
  Detay
 • TBB - TOBB Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı Samsun'da yapıldı

  TBB - TOBB Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı Samsun'da yapıldı
  09.01.2019

  Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğinde düzenlenen "Reel Sektör ile Finans Sektör Diyalog Güçlendirme Toplantıları" serisinin karadeniz ayağı 9 Ocak’ta Samsun’da yapıldı. TBB Yönetim Kurulu'na üye bankaların üst düzey yöneticileri ile TOBB Başkanlığının katıldığı toplantılarda, ziyaret edilen il ve çevre illerdeki ticaret, sanayi odası ve borsaların koordinasyonu ile bankacılarla işadamları bir araya getirilerek bilgi alış verişinin sağlanması amaçlanıyor.

  Bugüne kadar 3 Kasım Denizli, 4 Kasım Konya, 7 Kasım İzmir, 8 Kasım İstanbul, 21 Kasım Kayseri, 29 Kasım Diyarbakır, 30 Kasım Adana, 3 Aralık Kocaeli, 24 Aralık Tekirdağ, 25 Aralık Bursa toplantıları yapıldı. Civar illerin oda ve borsalarının katılımıyla yaklaşık 66 ildeki işadamlarına ulaşıldığı hesap ediliyor.
  Detay
 • İstanbul Gelişim Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü öğrencileri Türkiye Bankalar Birliği'ni ziyaret etti

  İstanbul Gelişim Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü öğrencileri Türkiye Bankalar Birliği'ni ziyaret etti
  28.12.2018

  İstanbul Gelişim Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü öğrencileri Türkiye Bankalar Birliği'ni ziyaretti. Düzenlenen seminerde öğrencilere Birliğin çalışmaları, ekonomi, Türkiye ekonomisi ve bankacılık sektörü konularında sunumlar yapılarak bilgi verildi.
  Detay
 • Diyalog Güçlendirme Toplantıları Tekirdağ ve Bursa ile devam etti

  Diyalog Güçlendirme Toplantıları Tekirdağ ve Bursa ile devam etti
  26.12.2018

  Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğinde düzenlenen "Reel Sektör ile Finans Sektör Diyalog Güçlendirme Toplantıları" 24 Aralık Tekirdağ ve 25 Aralık Bursa ile devam etti. TBB Yönetim Kurulu'na üye bankaların üst düzey yöneticileri ile TOBB Başkanlığının katıldığı toplantılarda, ziyaret edilen il ve çevre illerdeki ticaret, sanayi odası ve borsaların koordinasyonu ile bankacılarla işadamları bir araya getirilerek bilgi alış verişinin sağlanması amaçlanıyor.

  Bugüne kadar 3 Kasım Denizli, 4 Kasım Konya, 7 Kasım İzmir, 8 Kasım İstanbul, 21 Kasım Kayseri, 29 Kasım Diyarbakır, 30 Kasım Adana, 3 Aralık Kocaeli toplantıları yapıldı. Civar illerin oda ve borsalarının katılımıyla yaklaşık 60 ildeki işadamlarına ulaşıldığı hesap ediliyor.
  Detay
 • Bankacılar değerlendirme toplantısında bir araya geldi

  Bankacılar değerlendirme toplantısında bir araya geldi
  19.12.2018

  Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın’ın ev sahipliğinde üye banka genel müdürlerinin katılımıyla bir değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda bankacılık sektörünün gündemindeki konular, sektördeki gelişmeler ve yeni yıla ilişkin beklentiler değerlendirildi.

  Toplantıda konuşan TBB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın, Yeni Ekonomik Program’da yer alan enflasyonun düşürülmesi, büyümenin sağlıklı olarak sürdürülmesi ve istihdam artışı sağlanması hedeflerini dikkate aldıklarını belirtti. Aydın, bunların gerçekleştirilmesi amacıyla finansal sektörün büyütülmesi, kaynakların ve kurumların çeşitlendirilmesi için daha fazla çalışacaklarını söyledi.

  Bankacılık sektörünün, 2019 yılında öngörülen büyüme hedefinin gerçekleştirilmesinde ekonomik faaliyetin gerektirdiği finansmanı sağlayabilmek için tüm güçleriyle çalıştıklarının altını çizen Aydın; “özkaynaklarımızı güçlendirmeye devam ediyoruz. Yurtdışı borçlanmanın artmasına ve mevduat artışında beklenen hızlanmaya bağlı olarak likidite baskısı azaldıkça, faiz oranlarında aşağı yönlü, kredilerde ise yukarı yönlü bir seyir olacaktır” diye konuştu.

  Aydın sözlerine “2019 ve sonrasının büyüme için tehditlerin ve risklerin azaldığı, fırsatların ön plana çıktığı bir dönem olmasını bekliyoruz. Finansal sektörü daha büyük, daha güçlü kılmak için eksikliklerimizi tamamlamaya ve ülkemize destek olmaya devam edeceğiz. Güçlü yanlarımızı geliştirmek, zayıf yanlarımızı güçlendirmek için çaba sarf edeceğiz. İşbirliği ve tecrübemizle en zorları aştık, inanıyoruz ki bundan sonrası daha iyi olacak. Bu vesileyle hepinizin yeni yılını kutlarım” diyerek son verdi.
  Detay